صنعت كاران نوين صنعت كاران نوين .

صنعت كاران نوين

بوستر پمپها و كاربرد آنها


بوستر پمپ يكي از پركاربردترين پمپ ها مي باشد، انواع بوستر پمپ در تامين آب شرب مراكز اداري و تجاري، تفريحي و ورزشي و همچنين در صنعت كشاورزي در سيستم آبياري تحت فشار در گلخانه ها و همچنين باغات كشاورزي با سيستم كشت صنعتي كاربرد فراوان دارد و همچنين در سيستم اطفا حريق تحت عنوان بوستر پمپ آتش نشاني و بوستر پمپ آبرساني مصرف فراواني دارد. هايپر صنعت فامكو به عنوان تخصصي ترين مركز مشاوره در زمينه نحوه انتخاب بوستر پمپ و فروش بوستر پمپ، بوستر پمپ آبرساني، بوستر پمپ آتش نشاني و انواع پمپ آتش نشاني اطفاء حريق آماده ارائه خدمات به مشتريان خود مي باشد.

 

همچنين شركت ناب زيست علاوه بر محصولات ياد شده، داراي مجموعه اي گسترده از انواع تجهيزات و ماشين آلات صنعتي، ساختماني و كشاورزي مي باشد كه علاوه بر فروش محصولات خود، با دارا بودن كادر متخصص آماده ارائه مشاوره هاي تخصصي در زمينه انتخاب محصولاتي همچون پمپ آب، پمپ باد، پمپ سانترفيوژ، هيدروليك، پنوماتيك، كمپرسور، گيربكس، ژنراتور، موتور برق، كارواش و همچنين انواع پمپ آب خانگي با برندهاي داخلي و خارجي از جمله پمپ ايران، پنتاكس، لوارا، سائر و غيره مي باشد.

 

بوستر پمپ چيست

بوستر پمپ آبرساني دستگاهي است متشكل از چندين موتور پمپ كه به شكلي موازي به يكديگر متصل شده اند. با توجه به اين كه ميزان آب مصرفي متغير بوده و از الگوي خاصي پيروي نمي كند، در سيستم هاي پمپاژ ثابت شامل يك يا چند الكتروپمپ كه دائما ميزان مشخصي آب به داخل لوله ها پمپاژ مي شود، ممكن است فشار آب درون لوله ها به طور ناگهاني كم يا زياد شود. لذا براي جلوگيري از آسيب رسيدن به لوله هاي آب، شير آلات و احتمال قطعي آب در برخي نقاط شهر يا ساختمان در اثر نواسانات فشار آب بايد اين افزايش و كاهش فشار، كنترل و تنظيم شود. براي اين منظور از بوستر پمپ كه وظيفه ي تنظيم فشار آب مصرفي لوله ها را دارد استفاده مي شود.

 بوستر پمپ

عموما هنگامي كه آب شهري نتواند فشار مورد نياز بلندترين واحد مصرف كننده در ساختمان با حداقل 30 Psi را تامين نمايد از بوستر پمپ ها استفاده مي كنيم. يك بوستر مي تواند شامل تنها يك پمپ سانتريفيوژ، منبع تحت فشار، Pressure switch، مانومتر و اتصالات ورودي و خروجي باشد.

 

نحوه عملكرد سيستم آبرساني دور متغير به اين صورت است كه با توجه به مصرف آب و با فرمان از طرف سنسور فشار (ترانسميتر) دور الكتروموتور تغيير كرده و در هر زمان آبرساني تحت فشار ثابت تامين مي‌شود. در اين سيستم از پي ال سي به عنوان كنترلر و به ازاي هرالكتروپمپ از يك درايور (اينورتور) استفاده شده كه زمان فرمان سنسور فشار پمپ‌ها به صورت نوبتي بوده و بعد از سپري شدن زمان مشخص پمپ بعدي وارد مدار مي‌شود و با رسيدن به مقدار فركانس پمپ اول، توسط پي ال سي، پمپ اول از مدار خارج مي‌شود تا افت فشاري به وجود نيايد. زماني كه مصرف افزايش پيدا كند و نياز به پمپ بعدي باشد، درايور پمپ در حال كار به فركانس مطلوب رسيده و الكترو پمپ بعدي با درايور مربوطه خود وارد مدار مي‌شود و هيچ تعويض كنتاكتوري صورت نمي‌گيرد كه باعث ضربات ناشي از تعويض الكترو موتور از حالت متغير به ثابت شود.

 

مزاياي استفاده از اين سيستم كاهش مصرف برق، افزايش راندمان، افزايش طول عمر پمپ و اتصالات است.

 

نحوه عملكرد سيستم آتشنشاني دور ثابت به اين صورت است كه در مواقع اضطراري فرمان از طريق سيستم اطفاء حريق صادر مي‌شود و در نتيجه بوسترپمپ آتشنشاني به صورت دور ثابت استارت مي‌شود.

 

فشار و دبي ايجاد شده در اين سيستم‌ها نسبت به بوسترپمپ آبرساني به مراتب بالاتر است و از طريق سازمان آتشنشاني با توجه به تعداد طبقات و زير بناي ساختمان انتخاب مي‌شود.

 

چرا بوستر پمپ آبرساني؟

 

بعضي از پمپ ها بايد آب را به ارتفاع بالاتري انتقال دهند به صورتي كه به دو مرحله پمپاژ نياز پيدا مي كنند. بوسترپمپ آبرساني ، گردش آب در سراسر لوله را تامين مي كند و فشار آب را نيز ثابت نگه مي دارد و لازم نيست از پمپ هاي خيلي پر قدرت معمولي استفاده كنيم.

 

مصرف آب عموم مردم در ساعات اوليه روز زياد است و استفاده از تقويت كننده ها در طول ساعت هاي اوج مصرف بسيار مفيد خواهد بود. براي مقابله با اين مشكل، پمپ هاي تقويت كننده در ساعات غير اوج مصرف با قيمت برق پايين تر براي پمپ كردن آب به منبع هاي آب بالا تر از زمين يا بر روي پشت بام براي تامين فشار مورد نياز استفاده مي شوند. هنگامي كه مصرف آب بالا مي رود آب اين منبع ها باز مي شوند تا كمبود فشار را جبران كنند، و يا فشار آب  را بصورت  يكسان در كل شبكه آبرساني كه متصل به بوستر پمپ آبرساني هست يكنواخت مي كند و در زماني كه مصرف دوباره كم مي شود، عمل پر كردن منبع يا شبكه آبرساني دوباره تكرار مي شود.

 

توصيه مي گردد در زمان خريد و نصب بوسترپمپ ها الزاما يك منبع نيز خريداري شود تا عمليات نصب به درستي و سريعا انجام شود. بهتر است بوسترپمپ ها و مخازن آب را تا حد ممكن در مجاور هم نصب نمود. دقت شود تابلو برق بوستر پمپ را جهت حفظ ايمني در مكاني كه رطوبت كمي دارد نصب شود. نصب اين تجهيزات به اين صورت است كه آب لوله كشي شهري به مخزن آب متصل مي شود و به طور مداوم منبع آب را پر مي كن تا پپ به صورت خشك كار نكند. اگر به صورت خشك كار كند پمپ خراب خواهد شد. و پمپ به مخزن ذخيره آب وصل مي شود. پمپ آب فشار لازم براي مصارف شبكه را افزايش مي دهد. حجم منبع مورد استفاده در سيستم آبرساني بايد توسط يك كارشناس حرفه اي تعيين گردد.

 

اجزاء تشكيل دهنده بوستر پمپ 

الكترو پمپ

الكترو موتور

تابلو مدار فرمان كه شامل چراغ سيگنال، آژير خطر، عايق بندي، كنترل فاز، كنترل سطح مايع، سنسور فشار، كنتاكتور، فيوز، رله، تايمر، جعبه باكس آتش نشاني با ورق اپوكسي، كابل كشي

اتصالات شامل: شيرآلات، ولو، صافي، كلكتور، كليد اتوماتيك، لرزه گير، سوپاپ

شاسي

كوپلينگ

شاسي مادر

منبع ديافراگمي

در بوستر هاي دور متغير اينورتر، ترنسميتر، PLC، Change Over، كارت اكسپشن، صفحه HMI و GV2 به آن اضافه مي گردد

 

نكات خريد بوستر پمپ خانگي

در خريد بوستر پمپ خانگي نكاتي وجود دارد كه متأسفانه بعضي از فروشنده‌ها براي دريافت سود بالاتر آن‌ها را به مشتريان نمي‌گويند. اين نكات شايد خيلي ساده باشند؛ اما در نظر گرفتن آن‌ها در هنگام خريد براي افزايش عملكرد دستگاه خيلي مهم است:

 

براي افزايش بهره وري بهتر است كه از منبع ديافراگمي با حجم مخزن بالاتري استفاده كنيد.

با توجه به متراژ، تعداد واحدها و اندازه لوله مورد نياز، بوستر متناسب را خريداري كنيد تا بعداً دچار مشكل در آبرساني نشويد.

در هنگام خريد، حتماً ضمانت نامه معتبر را از شركت دريافت نماييد.

برندهاي متفاوتي در اين نوع بوستر پمپ وجود دارد. قبل از خريد، مشخصات هر كدام را كامل مطالعه كنيد تا متناسب بودن آن را نياز خود را بررسي كنيد.

هيچگاه از افراد يا شركت‌هاي نامعتبر خريد نكنيد. بوستر دستگاه حساس و مهمي است و يك مشكل كوچك در آن مي‌تواند باعث آسيب به كل ساختمان شود.

 

ليست قيمت بوستر پمپ

به دليل اينكه از قطعات زيادي تشكيل شده و هركدام قيمت جدايي دارند براي دادن قيمت نهايي بايد تمامي قطعات و تعداد پمپ ها را با توجه به نياز مشتري انتخاب و قيمت گذاري نمود به همين منظور براي گرفتن قيمت بوستر پمپ مي توانيد با واحد فروش شركت ناب زيست تماس گرفته و از مشاوره فني كارشناسان فروش شركت استفاده نماييد. در بعضي موارد شركت ها اقدام به توليد بوستر آماده مي كنند و براي آن قيمت تعيين كمي كنند مثلا قيمت بوستر پمپ خانگي را به راحتي مي توان در كمترين زمان ممكن حساب كرد و اعلام نمود به اين دليل كه قطعات خيلي زيادي ندارند.


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۰۶:۳۵ توسط:Mfard موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :